CS | EN

Katalog

Dle abecedy
# - A - B - C - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - Q - R - S - T - U - V - W - X - Y - Z - Zrušit všechny filtry
:
:
:
:

 
Asijské panoráma
Asie je svou rozlohou největší, nejlidnatější a nejhustěji obydlený kontinent planety. Stejně jako je rozmanité jeho etnické složení, je rozmanitá i kinematografie tohoto světadílu, z níž vám již tradičně v sekci Asijské panorama přinášíme ty nejzajímavější filmy současné produkce. Libanon ve výběru zastupuje snímek režiséra Amina Dora Ghadi, který s nadhledem a jemným humorem zobrazuje nelehké téma společenské nesnášenlivosti a boje proti ní. Dorův film také reprezentoval libanonskou kinematografii v loňském boji o Cenu americké filmové akademie Oscar v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.
Dvěma neméně zajímavými filmy je ve výběru zastoupena vietnamská kinematografie. Neobvyklé sci-fi 2030 je utopistickým pohledem na ekologickou katastrofou zničený Vietnam, nicméně příběh je vztažený i k věčnému tématu lásky a pomsty. Exotičností dýchající drama Společnice zobrazuje svérázný příběh dívky, kterou nechtěné těhotenství dohnalo k prostituci. Čínské drama Masáž poslepu je zcela jedinečně autentickým pohledem do světa nevidomých, zprostředkovaným promyšlenou prací s filmařskými prostředky. O zakázané lásce Íránce a Afghánky v chudinské čtvrti Teheránu, kde se musí zamilovaní scházet v opuštěném kontejneru, vypráví debut Jamshida Mahmoudiho Kontejner lásky, který byl za Afghánistán nominován na letošního Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film.
Mimo vlastní produkce asijských zemí přináší Asijské panorama v rámci letošního ročníku i řadu koprodukčních snímků. V koprodukci Kambodži a Francie a v režii oscarového režiséra Régise Wargniera (Indočína, 1992) vznikla adaptace životopisného románu Francoise Bizota, který byl během výzkumu v Kambodži zatčen Rudými Khmery. Politické smýšlení se stává bodem sváru v nekonvenčním milostném příběhu mladé dívky a staršího muže na pozadí íránské zelené revoluce ve filmu Červená růže, střet kultur je oproti tomu podstatou lásky i nepochopení v příběhu vášnivého vzplanutí mladé Belgičanky a Japonce ve filmu Fukušima, má láska.
 
Brána / The Gate / Le temps des aveux (Francie, Kambodža, Belgie) Režie: Régis Wargnier (Asijské panoráma )
Červená růže / Red Rose / Red Rose (Francie, Řecko, Írán) Režie: Sepideh Farsi (Asijské panoráma )
Fukušima, má láska / Tokyo Fiancée / Tokyo Fiancée (Belgie, Francie, Kanada) Režie: Stefan Liberski (Asijské panoráma )
Ghadi / Ghadi / Ghadi (Libanon, Katar) Režie: Amin Dora (Asijské panoráma )
Masáž poslepu / Blind Massage / Tui Na (Čína, Francie) Režie: Lou Ye (Asijské panoráma )
2030 / 2030 / Nuoc (Vietnam) Režie: Nghiêm-Minh Nguyễn-Võ (Asijské panoráma )
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.