CS | EN
zpět

Život v akvárku / Life In a Fishbowl / Vonarstræti

Baldvin  Zophoníasson
Režie: Baldvin Zophoníasson
Hrají: Thorsteinn Bachmann, Hera Hilmarsdóttir, Thor Kristjánsson, Valur Freyr Gunnarsson, Kristín Lea Sigrídardóttir, Sveinn Olafur Gunnarsson
Scénář: Baldvin Zophoníasson, Birgir Steinarsson
Kamera: Jóhann Máni Jóhannsson
Střih: Sigurbjörg Jónsdóttir
Hudba: Ólafur Arnalds
Producent: Júlíus Kemp, Ingvar Þórðarson, Karla Stojáková
Distribuce: Icelandic Film Centre
Práva: Films Boutique
Země: Island, Finsko, Švédsko, Česká republika
Rok výroby: 2014
Délka filmu (min.): 130
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: islandsky
Titulky: anglické, české
Popis filmu: Naturalistický a nezaujatý pohled na život v Reykjavíku před úderem ekonomické krize v roce 2008. I přes to si mladá matka a učitelka ve školce Eik musí přivydělávat jako prostitutka. Seznamuje se se zarostlým alkoholikem Mórim, jenž kdysi býval talentovaným spisovatelem. A právě Móriho se snaží přemluvit začínající bankéř Sovi, aby prodal dům developerovi. Emocemi napěchované vyprávění překvapí svou čistotou a pravdivostí. Tlumené islandské světlo pak dokonale dokresluje pochmurnou náladu všech zainteresovaných. Snímek se stal na Islandu kinohitem číslo jedna, tamější média ho dokonce označují za nejlepší domácí film historie.
Ocenění a nominace:
Islandské výroční ceny Edda 2015 – Nominace (Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli, Nejlepší scenář, Nejlepší střih, Nejlepší kamera, Nejlepší kostýmy, Nejlepší výprava, Nejlepší masky, Nejlepší zvuk, Nejlepší hudba)
 

Život v akvárku Život v akvárku Život v akvárku Život v akvárku Život v akvárku
 
uvádíme za podpory
Skandinávský dům, o. s.
Skandinávský dům, o. s.
Promítání
20.03.2015 / 14:15 Praha |CineStar Anděl, sál 10, Česká televize     koupit lístek Přidat do Můj Program
21.03.2015 / 19:15 Praha |CineStar Anděl, sál 10, Česká televize     koupit lístek Přidat do Můj Program
23.03.2015 / 21:45 Praha |CineStar Anděl, sál 10, Česká televize     koupit lístek Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.