CS | EN
zpět

X+Y / X+Y / X+Y

Morgan Matthews
Režie: Morgan Matthews
Hrají: Asa Butterfield, Rafe Spall, Sally Hawkins, Eddie Marsan, Jo Yang, Martin McCann
Scénář: James Graham
Kamera: Danny Cohen
Střih: Peter Lambert
Hudba: Martin Phipps
Producent: Laura Hastings-Smith, David M. Thompson
Distribuce: Bankside Films
Práva: Bankside Films
Země: Velká Británie
Rok výroby: 2014
Délka filmu (min.): 111
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: anglicky
Titulky: české
Popis filmu: Nathan (A. Butterfield) je trochu jiný než ostatní puberťáci. Je stydlivý, příliš se s nikým nekamarádí a pořád je zahleděný do knížek. Jenže jeho talent pro matematiku je naprosto výjimečný. Dokonce tak, že se mu za pomoci velmi nekonformního učitele podaří kvalifikovat na prestižní matematickou olympiádu v Cambridge. Čínu na olympiádě reprezentuje jeho kamarádka Zhank Mei a tak stejně jako se Nathan učí pomalu překonávat ostych vůči okolí, učí se pracovat s vlastními city vůči jedné dívce. Křehký příběh o víře ve vítězství nejen nad čísly, ale i nad sebou samým, natočil režisér Morgan Matthews, pro kterého je film debutem v oblasti hrané tvorby. Snímek získal tři nominace v Britských cenách nezávislého filmu a Cenu Just Film Award za Nejlepší film na Tallin Black Nights Film Festival 2014.
Ocenění a nominace:
Tallinn Black Nights Film Festival 2014 – Nejlepší film
Britské ceny nezávislého filmu 2014 – Nominace (Nejlepší herec v hlavní roli, Nejlepší herečka ve vedlejší roli, Nejlepší herec ve vedlejší roli)
 

X+Y X+Y X+Y
 
uvádíme za podpory
British Council
British Council
British Embassy Prague
British Embassy Prague
Promítání
21.03.2015 / 14:00 Praha |CineStar Anděl, sál 9, MČ Praha 5     koupit lístek - Koupí lístku na tuto projekci se zvýšeným vstupným (129,-) přispějete Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Děkujeme Přidat do Můj Program
22.03.2015 / 16:30 Praha |CineStar Anděl, sál 9, MČ Praha 5     koupit lístek Přidat do Můj Program
27.03.2015 / 19:00 Praha |CineStar Anděl, sál 9, MČ Praha 5     koupit lístek Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.