CS | EN
zpět

Tiché srdce / Silent Heart / Stille hjerte

Bille August
Režie: Bille August
Hrají: Ghita Nørby, Paprika Steen, Danica Curcic, Morten Grunwald, Pilou Asbæk, Jens Albinus
Scénář: Christian Torpe
Kamera: Dirk Brüel
Střih: Anne Østerud, Janus Billeskov Jansen
Hudba: Annette Focks
Producent: Jesper Morthorst
Distribuce: Danish Film Institute
Práva: Danish Film Institute
Země: Dánsko
Rok výroby: 2014
Délka filmu (min.): 98
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: dánsky
Titulky: anglické, české
Popis filmu: Téma psychologických dramat odehrávajících se na rodinných sešlostech má v severské kinematografii dlouholetou tradici. Nejnovější snímek dánského režiséra Bille Augusta pak tuto tradici aktualizuje tématem dobrovolné smrti a zachycuje postarší matku, která se kvůli postupující nemoci rozhodne zemřít. V rámci posledního víkendu se tak chce rozloučit se svou rodinou, ale tváří v tvář zásadnímu matčinu rozhodnutí jsou vzájemné vztahy i atmosféra nepříjemně napjaté. Zprvu jasně naplánovaná akce se začíná komplikovat a nesnadnost nastalé situace se mísí s dlouholetými problémy uvnitř rodiny i účastníků samotných.
Ocenění a nominace:
MFF San Sebastián 2014 – Stříbrná mušle za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli
 

Tiché srdce Tiché srdce Tiché srdce Tiché srdce Tiché srdce
 
uvádíme za podpory
Dánské velvyslanectví
Dánské velvyslanectví
Skandinávský dům, o. s.
Skandinávský dům, o. s.
Promítání
20.03.2015 / 21:30 Praha |CineStar Anděl, sál 11, Praha     koupit lístek Přidat do Můj Program
21.03.2015 / 13:30 Praha |CineStar Anděl, sál 11, Praha     koupit lístek Přidat do Můj Program
23.03.2015 / 16:00 Praha |CineStar Anděl, sál 11, Praha     koupit lístek - Koupí lístku na tuto projekci se zvýšeným vstupným (129,-) přispějete Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Děkujeme Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.