CS | EN
zpět

Jehně / The Lamb / Kuzu

Kutlug Ataman
Režie: Kutlug Ataman
Hrají: Nesrin Cavadzade, Cahit Gök, Mert Taştan, Sıla Lara Cantürk, Nursel Köse Taner Birsel
Scénář: Kutlug Ataman
Kamera: Feza Çaldıran
Střih: Ali Aga
Producent: Kutlug Ataman, Fabian Gasmia, Henning Kamm
Distribuce: Match Point
Práva: Match Point
Země: Turecko, Německo
Rok výroby: 2014
Délka filmu (min.): 85
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: turecky
Titulky: anglické, české
Popis filmu: Chov ovcí je ve východní Anatolii stejně tradiční, jako je honosná oslava obřízky každého chlapce. Malý Mert má obřízku právě podstoupit a tak se na jeho otce snese i povinnost pohostit rodinu a sousedy. To by nebylo nijak strašné, pokud by Mertův otec nevytloukal bídu nouzí a jeho jediným majetkem nebyly ovce, které na oslavu nehodlá zaříznout. Toho využije Mertova poťouchlá sestra a začne malého chlapce strašit tím, že pokud otec odmítne na oslavu obětovat jehně, bude muset obětovat svého syna. Turecko-německý poetický příběh režiséra Kutluga Atamana o vzájemné lásce, strachu a naději byl uveden i na loňském Berlinale.
Ocenění a nominace:
Berlinale 2014 – Cena C.I.C.A.E.
Antalya Golden Orange Film Festival 2014 – Nejlepší film, Nejlepší herečka v hlavní roli, Nejlepší herečka ve vedlejší roli, Nejlepší film
MFF Chicago 2014 – Výběr
 

Jehně Jehně Jehně Jehně Jehně
 
uvádíme za podpory
Velvyslanectví Turecké republiky
Velvyslanectví Turecké republiky
Promítání
21.03.2015 / 18:45 Praha |CineStar Anděl, sál 6, Pilsner Urquell     koupit lístek Přidat do Můj Program
22.03.2015 / 10:30 Praha |CineStar Anděl, sál 6, Pilsner Urquell     koupit lístek Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.