CS | EN
zpět

Jan Hus / Jan Hus / Jan Hus

Otakar Vávra
Režie: Otakar Vávra
Hrají: Zdeněk Štěpánek, Karel Höger, Jan Pivec, Vlasta Matulová, Ladislav Pešek, Gustav Hilmar
Scénář: Otakar Vávra
Kamera: Václav Hanuš
Střih: Antonín Zelenka
Hudba: Jiří Srnka
Distribuce: Národní filmový archiv
Práva: Národní filmový archiv
Země: Česká republika
Rok výroby: 1954
Délka filmu (min.): 115
Formát filmu: Bluray
Původní znění: česky
Titulky: Bez titulků
Popis filmu: 1412–1415: Mistr Jan Hus ve svých kázáních v Betlémské kapli pranýřuje zlořád v církevní organizaci. Je postižen papežskou klatbou a vyzván, aby na Kostnickém koncilu obhájil své učení. Krále Zikmunda však nepřesvědčil a 6. 7. 1415 byl jako kacíř upálen. Jan Hus vznikl jako první část Husitské trilogie, velkoryse pojatého filmového projektu, který byl silně ovlivněn dobovou ideologizací historie. Dalšími pokračováními byly filmy Jan Žižka a Proti všem.
 
Jan Hus Jan Hus Jan Hus Jan Hus
 
Promítání
01.04.2015 / 20:00 České Budějovice |CineStar České Budějovice, sál 8     koupit lístek - ZADÁNO Přidat do Můj Program
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.