CS | EN
zpět

Ve větru / In The Crosswind / Risttuules

Martti Helde
Režie: Martti Helde
Hrají: Laura Peterson, Tarmo Song, Mirt Preegel, Ingrid Isotamm, Einar Hillep
Scénář: Martti Helde
Kamera: Erik Põllumaa
Střih: Liis Nimik
Hudba: Pärt Uusberg
Producent: Pille Rünk & Piret Tibbo-Hudgins
Distribuce: Deckert Distribution
Práva: Deckert Distribution
Země: Estonsko
Rok výroby: 2014
Délka filmu (min.): 87
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: estonsky
Titulky: anglické, české
Popis filmu: Během druhé světové války a po ní bylo z Pobaltí deportováno přes 40 000 lidí do gulagů na Sibiři. Mezi nimi i mladá žena Erna Tamm, jejíž deník a dopisy tvoří dějovou linku příběhu. Závažné téma ztvárnil estonský debutant Martti Helde velmi originálním vizuálním stylem. Po pečlivém studiu dobových reálií, fotografií a dokumentů inscenoval svůj film ve 13 obrazech, kdy statické herce ve výrazných gestech zasadil do reálného prostředí. Kamera mezi nimi proplouvá a zvuková stopa tvoří prostor a emoci. Kontrast mezi statickou krásou obrazů a hrůzou zobrazovaných událostí doznívá v divákovi ještě dlouho po odchodu z kina.
 
Ve větru
 
uvádíme za podpory
Skandinávský dům, o. s.
Skandinávský dům, o. s.
Velvyslanectví Estonské republiky
Velvyslanectví Estonské republiky
Promítání
26.03.2015 / 19:30 Praha |CineStar Anděl, sál 5, TNT     koupit lístek Přidat do Můj Program
27.03.2015 / 16:30 Praha |CineStar Anděl, sál 5, TNT     koupit lístek Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
316
316

 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.