CS | EN
zpět

Bohové / Gods / Bogowie

Łukasz Palkowski
Režie: Łukasz Palkowski
Hrají: Tomasz Kot, Piotr Glowacki, Szymon Piotr Warszawski, Magdalena Czerwinska, Rafal Zawierucha, Marta Scislowicz
Scénář: Krzysztof Rak
Kamera: Piotr Sobocinski Jr.
Střih: Jaroslaw Barzan
Hudba: Bartosz Chajdecki
Producent: Krzysztof Rak, Piotr Wozniak Starak
Distribuce: Watchout Productions
Práva: Watchout Productions
Země: Polsko
Rok výroby: 2014
Délka filmu (min.): 120
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: polsky
Titulky: anglické, české
Popis filmu: Nejúspěšnější polský film loňského roku je životopisným snímkem v nejlepším slova smyslu: vypráví o počátcích profesní dráhy prof. Zbigniewa Religy, který v 80. letech provedl první zdařilou transplantaci srdce v Polsku. Portrét vynikající osobnosti, která se za nepříznivých okolností odvážila měnit panující zásady a zvyklosti, začíná v okamžiku, kdy lékař opouští slibně se rozvíjející kariéru ve Varšavě, aby se chopil nové příležitosti a založil kardiochirurgickou kliniku v hornickém městě Zabrze. Naráží však nejen na nedostatek financí, ale i odpor starších kolegů… Snímek získal Grand Prix – Zlatého lva na festivalu polských filmů v Gdyni.
Ocenění a nominace:
Polské filmové ceny 2015 – Nominace (Nejlepší režie, Nejlepší střih, Nejlepší scénář, Nelepší herec v hlavní roli, Nejlepší film, Nejlepší herec ve vedlejší roli, Nejlepší herečka ve veldejší roli, Nejlepší kostýmy, Nejlepší výprava, Nejlepší zvuk)
 

Bohové Bohové Bohové Bohové Bohové
 
uvádíme za podpory
Polský institut v Praze
Polský institut v Praze
Promítání
25.03.2015 / 18:30 Praha |CineStar Anděl, sál 11, Praha     koupit lístek - Koupí lístku na tuto projekci se zvýšeným vstupným (129,-) přispějete Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Děkujeme Přidat do Můj Program
26.03.2015 / 21:00 Praha |CineStar Anděl, sál 11, Praha     koupit lístek Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.