CS | EN
zpět

Ghadi / Ghadi / Ghadi

Amin Dora
Režie: Amin Dora
Hrají: Georges Khabbaz, Lara Rain, Emmanuel Khairallah, Camille Salameh, Rodrigue Sleiman, Samir Youssef
Scénář: Georges Khabbaz
Kamera: Karim Ghorayeb
Střih: Rana Sabbagha
Hudba: Nadim Mishlawi
Producent: Gabriel Chamoun
Distribuce: Fortissimo Films
Práva: Fortissimo Films
Země: Libanon, Katar
Rok výroby: 2014
Délka filmu (min.): 100
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: arabsky
Titulky: anglické, české
Popis filmu: Leba vyrůstal a žije v rázovité čtvrti, kde každý každému vidí do talíře. A žil by v ní nejspíš spokojeně až do smrti, kdyby se mu nenarodil mentálně handicapovaný syn. Tato událost totiž ukáže odvrácenou stranu místní pospolitosti, když sousedé uloží učiteli hudby drastické ultimátum: pokud nedá dítě do ústavu, vymohou si to peticí. Zoufalý otec, který milovaného syna odmítá opustit, se tak uchýlí k neméně zoufalému řešení: prohlásí malého Ghadiho za anděla. Absurdní premisu podává libanonský snímek skrze laskavou komediální nadsázku a příběh skupiny outsiderů, kteří společnými silami začnou měnit svou čtvrť i její obyvatele k lepšímu. Snímek získal Cenu diváků na MFF v Mannheim-Heidelbergu 2014 a Pusanu a byl Libanonem vyslán do boje o Oscara za Nejlepší cizojazyčný film.
Ocenění a nominace:
MFF Mannheim-Heidelberg 2014 – Cena diváků
MFF Pusan 2014 – Cena diváků
 

Ghadi Ghadi Ghadi Ghadi Ghadi
 
Promítání
20.03.2015 / 16:15 Praha |CineStar Anděl, sál 7, Czech Tourism     koupit lístek Přidat do Můj Program
21.03.2015 / 11:30 Praha |CineStar Anděl, sál 7, Czech Tourism     koupit lístek Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.