CS | EN
zpět

Hráč / Gaamer / Gaamer

Oleg Sentsov
Režie: Oleg Sentsov
Hrají: Vladislav Zhuk, Alexander Fedorov, Janna Buruk, Jury Savienok, Igor Sidorenko, Anastasia Chernaya
Scénář: Oleg Sentsov
Kamera: Egor Petrik, Gennadiy Veselkov
Střih: Dmitriy Kundryutskiy
Producent: Oleg Sentsov, Olga Zhurzhenko
Distribuce: Cry Cinema
Práva: Cry Cinema
Země: Ukrajina
Rok výroby: 2011
Délka filmu (min.): 92
Formát filmu: Bluray
Původní znění: rusky
Titulky: anglické, české
Popis filmu: Odtažitý Alex tráví většinu svého času u počítače, kde si pod přezdívkou Koss vydobývá v místním klubu renomé jako hráč počítačové hry Quake. Mimo virtuální realitu je ale jeho život podobně nehostinný jako oblast, kde bydlí. Díky hraní zanedbává školu a Alexova osamocená matka má strach o synovu budoucnost. Po účasti na jednom z turnajů je mu nabídnuto členství v profesionálním hráčském týmu a mladík upíná své ambice i um k vítězství na světovém mistrovství. Bylo by však takové vítězství řešením jeho životní situace? Ukrajinské drama natáčel Oleg Sentsov na skutečných herních turnajích a do rolí obsadil reálné gamery.

SVOBODU PRO OLEGA SENTSOVA!

Režisér Oleg Sentsov se v rámci hnutí Automajdan aktivně účastnil ukrajinských protestů a angažoval se i doručováním jídla a zásob ukrajinským vojákům uvízlým na krymských základnách. V květnu 2014 byl zatčen ruskou FSB a na základě obvinění z plánování řady teroristických útoků uvězněn. Ačkoliv ruská strana tvrdí, že se Sentsov k plánování přiznal, režisér spolu s právníkem Dimitrijem Dinzem (zastupoval i členky skupiny Pussy Riot) jak Sentsovovu vinu, tak všechna obvinění popírají s tím, že Sentsov byl k přiznání nucen bitím a výhružkami znásilněním. Proti uvěznění se zvedla nevole mezi evropskými filmaři, jež vyvrcholila dopisem Vladimiru Putinovi, žádajícím režisérovo propuštění. Ani list ani např. žádost ruské prezidentské rady pro lidská práva o přezkoumání případu či naléhání Amnesty International však neměly valný účinek.
Ocenění a nominace:
MFF São Paulo 2012 - Výběr
 

Hráč Hráč Hráč Hráč
 
Promítání
26.03.2015 / 19:15 Praha |CineStar Anděl, sál 2, Deník Metro     koupit lístek Přidat do Můj Program
27.03.2015 / 14:30 Praha |CineStar Anděl, sál 2, Deník Metro     koupit lístek Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.