CS | EN
zpět

Bohéma v rytmu Afriky / Breathe Umphfumlo / Breathe Umphfumlo

Mark Donford - May
Režie: Mark Donford - May
Hrají: Pauline Malefane, Mhlekazi (Wha Wha) Mosiea, Busisiwe Ngejane, Sifiso Lupuzi, Luvo Rasemeni, Zebulon (Katlego) Mmusi
Scénář: Mark Dornford-May, Pauline Malefane
Kamera: Matthys Mocke
Střih: Tanja Hagen
Hudba: Mandisi Dyantyis, Pauline Malefane
Producent: Mike Downey, Sam Taylor, Jan Du Plessis
Distribuce: Fortissimo Films
Práva: Fortissimo Films
Země: Jihoafrická republika, Německo, Velká Británie
Rok výroby: 2015
Délka filmu (min.): 90
Formát filmu: 2k digital
Původní znění: anglicky
Titulky: české
Popis filmu: Režisér Mark Dornford-May oprášil svůj nápad, s nímž v roce 2005 vyhrál Zlatého medvěda na Berlinale. Tehdy převedl do bezútěšného prostředí jihoafrického sídliště Bizetovu Carmen.
V případě Pucciniho opery zhustil děj do pouhé hodiny a půl, jež je naplněna operním zpěvem a téměř dokumentární kamerou. Příběh o skupině studentů živořících v bídě, přičemž jeden z nich se zamiluje do souchotinářské Mimi, funguje jako umělecké varování před tristní zdravotní situací v JAR, kde řádí tuberkulóza ve velkém. Projekt pochází původně z divadelních prken souboru Isango Ensemble v Kapském Městě, v němž se angažuje kromě režiséra také producent snímku Mike Downey.
Ocenění a nominace:
Berlinale 2015 – Cena Giuseppe Becce za hudbu
 
Bohéma v rytmu Afriky Bohéma v rytmu Afriky
 
uvádíme za podpory
British Council
British Council
British Embassy Prague
British Embassy Prague
Promítání
22.03.2015 / 21:45 Praha |CineStar Anděl, sál 2, Deník Metro     koupit lístek Přidat do Můj Program
23.03.2015 / 19:15 Praha |CineStar Anděl, sál 2, Deník Metro     koupit lístek Přidat do Můj Program
Zaujal vás tento film? Podívejte se na podobné tituly:
 
 
Přihlášení k funkci Můj program


Můj program – sestavte si svůj seznam filmů

Máte možnost sestavit si vlastní seznam filmů, které chcete na Febiofestu zhlédnout. Seznam si můžete vytisknout a přinést jej na pokladnu, kde si následně můžete vstupenky na vámi vybrané filmy rovnou zakoupit nebo si tyto vstupenky můžete zakoupit online přímo zde na našich webových stránkách.

Zadejte svou emailovou adresu + vyberte si, zda chcete dostávat newslettery o festivalu.

Klikněte na žlutou hvězdičku u vámi požadovaného filmu a tento film se vám uloží do vašeho osobního seznamu. Pokud si chcete váš seznam filmů zobrazit, klikněte na „Můj program“. Seznam bude uložen a po opětovném nalogování si jej můžete kdykoli prohlédnout.

Pokud si chcete lístky koupit online, klikněte v „Můj program“ na název prvního snímku, vyberte si požadované datum projekce, dostanete se na stránky CineStaru, kde si vyberete konkrétní sedačku. Poté klikněte na „vybrat další vstupenky“ a vrátíte se opět do seznamu „Můj program“ a můžete pokračovat. Po vybrání poslední sedačky na stránkách CineStar jděte na „Pokračovat“ a můžete všechny vybrané vstupenky najednou zakoupit.