Nepřehlédněte

23. 1. 2014

Italsko-slovenská kráska Bobuľová je první ohlášenou hvězdou festivalu

Tváře Barbory Bobuľové


MFF Praha - Febiofest představuje domácímu publiku slovenskou herečku, která ale svou kariéru vybudovala v Itálii, kde získala všechny důležité ceny domácího filmového průmyslu.

Tak jako si Češi a Slováci váží svých fotbalistů, kteří pronikli do italské Serie A, měli by si vážit i hereckých osobností, které se v Itálii prosadily. Barbora Bobuľová (*1974) je herečka, které je českému publiku známá především jako princezna z pohádky Nesmrtelná teta, ale Febiofest se to teď chystá změnit. 

Slovenská kráska totiž od 90. let žije a úspěšně působí v Itálii. První velkou roli dostala ve filmu Marca Bellocchia Princ Homburg (1997) a prorazila především filmem Ferzana Özpeteka Svaté srdce (2005). Hrála ve filmech Paola Genoveseho Nedospělí (2011), Ivana De Mattea Na hraně (2012) ad. režisérů. Ve filmu o Coco Chanel se o roli této módní ikony podělila se Shirley MacLaine.

Barbora Bobuľová ve filmu Svaté srdce:

Za své herecké výkony posbírala takřka všechny důležité ceny italského filmového průmyslu: Davida di Donatello, Stříbrnou stuhu, Zlatý glóbus a další. Febiofest jí věnuje poctu, sestavenou právě z její italské filmografie.

Filmografie Barbory Bobuľové na Imdb.

Barbora Bobuľová na Wikipedii.

Barbora Bobuľová na Čsfd.cz.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram