Nepřehlédněte

7. 3. 2014

Sekce Junior na letošním Febiofestu pobaví nejen děti

V rámci festivalu jsme připravili část pro nejmladší diváky, ve které se ale nebude nudit ani žádný rodič. Uvedeme 6 animovaných filmů, z nichž jeden dokonce letos získal Oscara.

První na seznamu je bezesporu film Ledové království. Tento snímek natočila dvojice režisérů Jennifer Lee a Chris Buck a letos za něj převzali Oscara za Nejlepší animovaný film. Příběh vypráví o dvou královských dcerách, přičemž jedna z nich uvrhne království Arendelle do věčné zimy a uteče z něj. Ta druhá, Anna, se ji vypraví hledat, aby království zbavila kouzla. Na cestě ji provází horal Kristoff a jeho roztomilý sob Sven. Jeden Oscar by na takový film byl zjevně málo. Druhého film získal za nejlepší píseň Let It Go, kterou ve filmu zazpívala Idina Menzel.

Z americké produkce uvidíte také film Letadla od Klaye Halla, který vizuálně navazuje na dřívější filmy Auta a Auta2, dále film Turbo o opravdu rychlém šnekovi od Davida Sorena a také druhý díl animované komedie Zataženo, občas trakaře od Codyho Camerona a Krise Pearna ve které se můžete těšit na další potravinovou katastrofu.

Ve španělském animovaném filmu Justin: Jak se stát rytířem od Manuela Sicilia uvidíte Justina, syna královského kancléře, který touží stát se rytířem v byrokratizovaném království, kde už na řešení sporů mečem nezbylo moc místa.

Do této sekce jsme zapojili i český film Husiti, který natočil Pavel Koutský. Film vtipnou formou přepisuje dějiny českého husitství, když se do příběhu jeho hlavní představitele Jana Husa přimotají dva popletové, kteří Husa unesou. Těšit se můžete na hlasy Jiřího Lábuse, Oldřicha Kaisera a dalších.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram