Nepřehlédněte

17. 3. 2014

Představujeme finalisty soutěže „I ty jsi filmařem“!

Letos přípravy Febiofestu provázela soutěž o nejlepší film natočený na mobilní telefon. Z celkem 50 přihlášených filmů a z nich 6 postupuje do finále. Vítěze vyhlásíme až na Febiofestu.

Diváci Febiofestu se letos mohli zapojit do programu vlastním filmem, který natočili na mobilní telefon nebo tablet. Platformu pro online uložení filmů Febiofest připravil společně se svým dlouholetým partnerem, firmou ha-vel.

„Technická kvalita přihlášených filmů i jejich originální náplň nás velmi příjemně překvapily,” shodují se prezident festivalu Fero Fenič a programový ředitel Štefan Uhrík.

Finálová šestice absolvuje workshop s mezinárodní porotou. (Absolutního vítěze festival oznámí na slavnostním zakončení.) Jejich filmy se budou taky promítat na Febiofestu - do projekce bude spolu s nimi zařazena taky „semifinálová” šestice, která zůstala těsně před branami finále, ale zaslouží si, aby je vidělo publikum na velkém plátně Cinestaru.

Tady jsou finalisté:

Hra peněz (Barbora Skoumalová, Agáta Paličková, Petr Polák)

Film natočený na iPhone ukazuje jednoduché archetypalní scény společenského vzestupu skrze úspěšnou firmu či hazard a stejně tvrdého pádu.

Jak jsem zničil Paříž (Jan Zykán)

Monstrfilm z jednoho pokoje aneb nad Eiffelovou věži se stahují mračna...

Sám sebou (Tomáš Fišer)

Jak může člověk byt v každodenním koloběhu života sám sebou, ptá se snímek natočený na telefon Samsung Galaxy S3.

Survivor (Ondřej Bojo)

Čtyřminutový snímek se na těžký úděl hlavního hrdiny dívá s vtipným nadhledem, který zdařile tvoří jen s pomoci chytrého střihu.

Špatná volba (Tomáš Krajča)

Film s vynikající závěrečnou pointou...

The Little Schizonautismus (Michal Šteflovič)

Film jako krátká mobilní noční můra...

Filmy posoudí a o celkovém vítězi rozhodne mezinárodní porota ve složení: Srdan Goluboviuć, Yariv Horowitz, Olivier van der Zee. Soutěžícím přejeme hodně štěstí.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram