Nepřehlédněte

24. 2. 2014

Na slavnostním zahájení promítneme filmy Přežijí jen milenci a Walesa: Člověk naděje

20. března vypukne letošní ročník Febiofestu. Na plátně jej uvedou dva odlišné filmy od klasiků evropské i americké kinematografie. Oba filmy budete mít možnost vidět i později během festivalového týdne.

Letošní festival odstartuje v pražském kině Cinestar Anděl. Po dvou filmech se hosté slavnostního zahájení přesunou do reprezentačních prostor Obecního domu, kde proběhne gala recepce. Pokud nejste zvaným hostem, i tak máte šanci se na slavnostní zahájení dostat. Třeba takto.

Přežijí jen milenci

Ikona amerického nezávislého filmu Jim Jarmusch nazval svůj nový film Přežijí jen milenci. Jedná se o romanci o upírech. Nejde však o žádné klasické vampírské klišé, kterých máte už asi dost. Jarmusch Váš pobaví především upřímným, lehce cynickým humorem a ukáže, že upíři jsou také jen lidé a často čelí podobným problémům jako my, třeba jak se léčit z deprese.


Walesa: Člověk naděje

Po zábavném filmu přijde čas na vážnější příběh o životě prvního polského demokratického prezidenta Lecha Walesy, který vypráví film Walesa: Člověk naděje. Lech Walesa byl polskou obdobou našeho prezidenta Václava Havla. Dokonce získal Nobelovu cenu za mír. Podobně jako Havel strávil čas ve vězení a následně pomohl k pádu totalitního režimu. Film se soustředí na Walesu nejen jako politika a otce demokratického Polska, ale také jako otce rodiny. Snímek natočil legendární režisér Andrzej Wajda, držitel mnoha ocenění včetně Oscara a Zlaté palmy z Cannes. Na pražském Febiofestu film představí Robert Więckiewicz, který prezidenta ve filmu ztvárnil.

Přejeme Vám příjemnou zábavu.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram