Nepřehlédněte

18. 3. 2014

Nová Evropa nabídne v bitvě o Grand Prix mimořádnou kolekci evropských nadějí

Letošní soutěž o Grand Prix Febiofestu proběhne už posedmé a nese název Nová Evropa. 12 filmů, které do ní byly vybrány, najdete ve stejnojmenné sekci.

O co se soutěží?

V soutěži se utkají první a druhé filmy nastupujících talentů z evropských zemí o hlavní cenu Grand Prix a také o 5 000€ (pro tvůrce filmu) a dalších 5 000€ (pro potenciálního českého distributora).

O vítězích z předcházejících ročníků najdete víc informací tady

V sekci Nová Evropa uvidíte generační výpovědi, pohled na svět očima dítěte, zamyšlení nad důsledky společenských předsudků, dopady udavačství za komunismu nebo nad prokletím života v zajetí vlastního tělesného postižení. A najdou se i tvůrci, kteří vědí, že humor není jen kořením života, ale také dobrého filmu.

Soutěž doplní bohatá sestava hostů

Přijede například Maciej Pieprzyca uvede dojemný polský film Život je úžasný, Fin Jan Forsström, scenárista filmu Hodný syn (Grand Prix Febiofestu 2012) se vrací s režijní novinkou Egyptská princezna, Matteo Oleotto spolu s herci uvede vtipný film Zoran, můj synovec idiot, Izraelec Yariv Horowitz zase drama ze stále pokračujícího válečného konfliktu na blízkém východě Rock The Kasbah. Valentin Hotea uvede společně s hlavní představitelkou svůj debutový rumunský film Roxanne.

ZDE najdete celý seznam filmů, které se soutěže zúčastní.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram