Nepřehlédněte

6. 2. 2014

Kati Outinen nás poctí návštěvou

Kati Outinen, celým jménem Anna Katriina Outinen, je finská herečka, kterou nejspíše znáte z filmů Akiho Kaurismäkiho. Momentálně působí jako profesorka na Divadelní akademii v Helsinkách, ale na konci března si udělá prázdniny a vyrazí navštívit pražský Febiofest. A Vy byste u toho neměli chybět.

Ochutnávka z filmové tvorby

Svou kariéru odstartovala skvělým, v Česku málo známým filmem Živote, tady jsem! od režiséra Tapia Suominena. V něm ztvárnila Lissu, mladou rebelku, která společně se svým klukem plánuje útěk z domova. Nezaměnitelné rysy její severské tváře můžete znát především z filmů finského režiséra a scenáristy Akiho Kaurismäkiho. Natočila  s ním filmy jako Hamlet podniká, Děvče ze sirkárny, Drž si šátek, Tatjano! a řadi dalších. Za roli v jeho filmu Muž bez minulosti získala na festivalu v Cannes Cenu za nejlepší ženský herecký výkon. Objevila se i v zatím nejnovějším Kaurismäkiho celovečerním filmu Le Havre (2011), ale také např. v hororu Sauna.

Kati Outinen je dobře známá i v české kinematografii. V Česko-finském filmu Klauni od Viktora Tauše si zahrála po boku Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse a dokonce byla následně nominována na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

A proč byste se na Kati měli těšit?

V rámci sekce letošního festivalu Světla severu se ukáže mimo jiné i v hlavní roli filmu Láska, soudruhu! (August Fools). Uvidíte příběh plný lásky a překvapení, zasazený do Helsinek v 70. letech.

Spolu s Kati Outinen Vás tedy srdečně zveme do pohodlných křesel pražského kina Cinestar Anděl, kde mezi 20. - 28. 3. 2014 proběhne 21. ročník Febiofestu.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram