Nepřehlédněte

5. 2. 2014

Představujeme Vám čestného předsedu poroty Febiofestu

Theodor Pištěk

Porotě 21. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Febiofest bude předsedat slavný český výtvarník a malíř Theodor Pištěk, který je držitelem Oscara, ceny César i Českého lva.

Máme velikou radost, že do čela 33členné poroty zasedne právě on. V minulých letech se na tomto postu objevila olympionička Věra Čáslavská, architekt Jan Kaplický, výtvarník David Černý, dirigent Libor Pešek, bývalá první dáma Dagmar Havlová a kameraman Miroslav Ondříček.

Theodor Pištěk se těmto českým velikánům bezesporu vyrovná. Za své dílo převzal mimo jiné i Cenu akademie (Oscar) a to konkrétně za kostýmy k filmu Amadeus. Kostýmy, nebo lépe řečeno uniformy, navrhl Pištěk i pro pražskou Hradní stráž.

Pištěk bývá označován za jednoho z nemnoha představitelů českého „hyperrealismu“. Mimo návrhářskou a malířskou činnost to pana Pištěka vždy táhlo k automobilům. V 70. letech reprezentoval za volantem tehdejší Československo. Automobily jsou také častým námětem jeho obrazů.

Podílel se na více než 100 filmech, mj. Marketě Lazarové, Třech oříšcích pro Popelku nebo Upírovi z Feratu, a jeho dílo bylo vystaveno na několika desítkách výstav po celém světě. U nás jste jeho obrazy mohli vidět například ve Veletržním paláci v Praze na podzim roku 2012. Výstava se konala v rámci oslav jeho 80. narozenin.

Sám Theodor Pištěk už se na Febiofest těší stejně jako my.

Líbí se mi ta myšlenka Febiofestu, že je porota sestavená z diváků,“ sdělil nám Theodor Pištěk. „Na svoje porotcování se velmi těším, i když je to hlavně čestná funkce a hlavně bude záležet na těch 33 porotcích.“

Stále máte čas se přihlásit o své místo

I přestože už má porota svého čestného předsedu, jejím členem se může stát každý. Jak už je tradicí Febiofestu, porota je vybrána z diváků. Pokud je Vám mezi 15 a 100 lety, máte zájem zasednout po pravici (nebo po levici) pana Pištěka spolu s dalšími členy poroty, shlédnout všechny filmy festivalu a následně rozhodnout o Grand Prix za nejlepší film, určitě na nic nečekejte a vyplňte přihlášku zde:

Přihlášku do poroty najdete zde: http://www.febiofest.cz/cs/porota

Lepší dříve než později. Přihlašování uzavíráme už 28. února.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram