Nepřehlédněte

23. 1. 2014

Febiofest pomáhá tzv. slaným dětem. Podporujeme Klub nemocných cystickou fibrózou

Klub nemocných cystickou fibrózou


MFF Praha – Febiofest letos zřizuje institut charitativního partnerství. Během 21. ročníku výrazně podpoří Klub nemocných cystickou fibrózou, sdružující rodiny s dětmi s touto nevyléčitelnou nemocí.

Občanské sdružení Klub nemocných cystickou fibrózou (http://www.cfklub.cz/) pečuje o lidi  se závažnou dědičnou nemocí, postihující zejména dýchací a trávící systém. Dětem s cystickou fibrózou se říká slané děti, mají totiž výrazně slanější pot. Nemocní s CF potřebují intenzivní léčbu každý den po celý život a jejich nemoc je bohužel nevyléčitelná. Jejich život však můžeme pomoci prodloužit a také zlepšit.

Febiofest věnujevýtěžek ze série projekcí ve prospěch Klubu nemocných cystickou fibrózou. Festival navíc uspořádá pro Klub speciální projekci a bude šířit informace o tomto poměrně málo známém onemocnění mezi svými diváky. Klub nemocných cystickou fibrózou navrhne jednoho ze svých členů do hlavní poroty festivalu.

Patronem Klubu nemocných cystickou fibrózou je herec Ivan Trojan. Více o nemoci a o možnostech, jak pomoct, se dozvíte na festivalu anebo už nyní na stránkách http://www.cfklub.cz/.

Podpořte Klub nemocných cystickou fibrózou spolu s námi!

Andrea Saláková z Klubu nemocných cystickou fibrózou na tiskové konferenci Febiofestu 23. lena 2014: 

O partnerství najdete informace také na webu Klubu.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram