Nepřehlédněte

16. 4. 2014

Na závěr Febiofest stihne i Olomouc, Mikulov a skončí ve Zlíně

Febiofest v Olomouci: 14. – 16.4.2014 (Cinestar)

V olomouckém multikině CineStar promítneme za dva dny ve dvou sálech (č. 3 a 4) celkem 8 filmů letošního festivalu. Představíme filmy z 5 festivalových sekcí:

 • Panorama světového filmu

 • Světla severu

 • Rytmy Balkánu

 • Made in USA

 • Zvláštní uvedení

Těšit se můžete na film od Jima Jarmusche, příběh od návrháři Yves Saint Laurent, dokument Sametoví teroristi a mnoho dalšího.

Zahajovacím filmem olomouckého programu bude Láska, soudruhu!

Komedie finské režisérky Taru Mäkelä, vyrobená v české koprodukci, se odehrává v Helsinkách v roce 1962. Finka Elsa potkává svou dávnou lásku Jana, o kterém si myslela, že již zemřel...

Partnerem finské herečky Kati Outinen je ve filmu Miroslav Etzler. Ve vedlejších rolích se objeví Kryštof Hádek, Jan Budař, Václav Jiráček (v roli Gagarina).

Moderátorem olomouckého zahájení bude herec Zdeněk Podhůrský.

Film Láska, soudruhu! bude po slavnostním zahájení (jen pro zvané) k vidění také na veřejné projekci.

Na programu jsou například tyto filmy:

Kompletní olomouckého program najdete zde.

Mikulov 15. 4. (Městské kino / Municipal Cinema)

V úterý 15. dubna se Febiofest přesune na jeden večer do Mikulova. Místní diváci mohou v Městském kině zhlédnout film Láska, soudruhu! ze sekce Zvláštní uvedení.

Mikulovským festivalovým večerem provede diváky známý herec Zdeněk Podhůrský.

Zájem Mikulova uspořádat regionální ozvěny Febiofestu nás mile překvapil, a tak jsme město do programu zařadili,“ říká prezident festivalu Fero Fenič. „Doufáme, že mimořádně přidaná projekce v této vinařské metropoli bude začátkem delší spolupráce,“ dodává.

Febiofest ve Zlíně: 15. – 17.4. 2014 (Golden Apple Cinema + Uzavření festivalu v kině Grand Cinema Zlín)

Febiofest letos skončí ve Zlíně, kde proběhne i slavnostní závěrečná projekce festivalu. Od úterý 15. dubna do čtvrtka 17. dubna můžete ve zlínském multikině Golden Apple Cinema zhlédnout celkem 9 vybraných filmů z letošního ročníku Febiofestu, závěrečná projekce se odehraje ve Velkém kině.

Představí se filmy ze čtyř festivalových sekcí:

 • Made in USA

 • Panorama světového filmu

 • Světla severu

 • Zvláštní uvedení.

Co vás čeká na programu?

 • Sametoví teroristé (dokument od tří slovenských režisérů o ozbrojeném protestu za období normalizace v Československu)

 • Přežijí jen milenci (romance o upírech od Jima Jarmusche)

 • Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (švédská komedie na motivy bestselleru Jonase Jonassona)

 • Detektiv Down (Norsko-dánský film o detektivovi, který trpí Downovým syndromem)

 • Velmi neklidné léto (erotický a emocemi prosycený snímek rumunské režisérky na hraně fantazie a reality)

 • Neznámý od jezera (vášnivý románek mezi dvěma muži, který byl oceněn na loňském festivalu v Cannes)

 • Vášeň mezi řádky (jemně erotické drama známého herce (a nyní také režiséra) Ralpha Fiennese, který si zahrál i hlavní roli velikána anglické literatury Charlese Dickense)

 • Ranhojič (německý výpravný film s Benem Kingsleym je adaptací stejnojmenného románu a uvádí nás do Anglie 11. století. Potulný ranhojič se ujímá sirotka Roba, u kterého tuší velkou empatii k nemocným a umírajícím. Cesta je zavede až do exotické Persie...)

Závěrečným filmem zlínského programu i celého festivalu bude Láska, soudruhu! Slavnostní zakončení festivalu proběhne v prostorách Grand Cinema Zlín.

Moderátorem slavnostního zakončení festivalu bude herec Zdeněk Podhůrský, zúčastní se také ředitel festivalu Kamil Spáčil.

Výstava Slané ženy doprovodí zlínský Febiofest

Fotografka Tereza z Davle nafotila unikátní sérii snímků, na nichž se v roli modelek představí ženy nemocné nevyléčitelnou cystickou fibrózou.

Ženy, které jsou i přes těžkou diagnózu a nedobré vyhlídky krásné, plné života a nadějí. Ženy, které vypadají stejně jako ty zdravé, jen je to stojí mnohem větší úsilí  Ženy co se perou s nepřízní osudu a snaží se žít život stejně, jako ostatní,“ tímto zve Tereza.

Výstava můžete navštívit v Baťově institutu 14. - 20. dubna a je organizovaná ve spolupráci s Klubem nemocných cystickou fibrózou, charitativním partnerem letošního Febiofestu. Festival Klub podpořil mj. výtěžkem ze speciální série projekcí.

Kompletní zlínský program najdete zde.



» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram