Nepřehlédněte

21. 5. 2014

Ozvěny Febiofestu v Příbrami

Ozvěny Febiofestu v Příbrami

Letos poprvé se 4 filmy z Febiofestu představí také v kině Příbram a to v pátek 20.6. a sobotu 21.6. Festivalové ozvěny se uskuteční za podpory Středočeského kraje.  Konkrétně snímky ze 3 festivalových sekcí:

  • Panorama světového filmu
  • Zvláštní uvedení
  • Světla Severu

Walesa: člověk naděje - Životopisný snímek slavného polského režiséra Andrzeje Wajdy vypráví příběh polského prezidenta Lecha Walesy, který je v Polsku dodnes symbolem boje proti komunismu. Tématem precizně natočeného a skvěle obsazeného  snímku je boj za pravdu a budoucnost.

Láska, soudruhu - Komedie finské režisérky Taru Mäkelä, vyrobená v české koprodukci, se odehrává v Helsinkách v roce 1962. Finka Elsa potkává svou dávnou lásku Jana, o kterém si myslela, že již zemřel... Partnerem finské herečky Kati Outinen je ve filmu Miroslav Etzler. Ve vedlejších rolích se objeví Kryštof Hádek, Jan Budař, Václav Jiráček (v roli Gagarina).

Velmi neklidné léto Erotický a emocemi prosycený snímek rumunské režisérky Anky Damian na hraně fantazie a reality. Dva páry se v letní Bukurešti zaplétají do erotické hry, avšak po chvíli nikdo z nich není schopen rozlišit skutečnost od scénáře, který Marie vymýšlí pro novináře Daniela.   

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel - Švédská komedie na motivy bestselleru Jonase Jonassona. Úžasná dobrodružství Allana Karssona, který na své sté narozeniny uteče z domova důchodců, ukradne kufr a vydává se na bláznivou jízdu. Je to ale jen další epizoda v životě nabitém riskantními operacemi ve zlomových událostech 20. století

Finančně podpořili:

 


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram