Nepřehlédněte

10. 3. 2014

Výstava soch Michala Trpáka jako doprovodný program Febiofestu

Už posedmé je nedílnou součástí Febiofestu také výstava soch a objektů. Pokud budete mít před filmem na letošním Febiofestu chvíli času nebo zrovna Vás s povede cesta kolem, určitě si prohlédněte výstavu soch Michal Trpáka na piazetě před kinem Cinestar Anděl, která potrvá po celou dobu festivalu, tedy od 20.-28. 3.

Každoročně představuje někdejší mnohaletý art director festivalu Tomáš Padevět zajímavé umělce v oboru sochařství nebo uměleckého kovářství, kteří svým uměním oživí piazetu před Cinestar Anděl. Letos vybral mladého českobudějovického výtvarníka Michala Trpáka.

Michal Trpák

Michal Trpák je český sochař, jehož sochy a obrazy zdobí soukromé sbírky i veřejná prostranství v ČR v Českých Budějovicích a Praze, ale i v Německu, Kanadě, Francii a Rusku.

Cesta za inspirací

Michal Trpák je nejen nadšený sochař, ale i vášnivý sportovec a cestovatel. Navštivuje odlehlé kouty světa jako Kamčatka, Aljaška Himaláje a nebo se potápí do hlubin moří a jezer, aby načerpal novou inspiraci a odpoutal se od hektického evropského způsobu života.

Všechno to začalo v Českých Budějovicích...

Michal Trpák se narodil v Českých Budějovicích v roce 1982. Jeho studium umění začalo na SUPŠ v Českém Krumlově na oboru Kamenosochařství. V roce 2001 byl přijat na VŠUP v Praze do atelieru prof. J. Beránka. V průběhu tohoto studia absolvoval roční stáže ve finském Lahti a kanadském Vancouveru a studium zakončil v roce 2007. Dále v roce 2012 dokončil doktorandské studium na Akademii umění v Banské Bystrici pod vedením prof. B. Jirků.

a v Budějovicích to taky zůstalo

Michal Trpák dnes žije a tvoří v Č. Budějovicích. Navíc je organizátorem a kurátorem sochařské výstavy Umění ve městě, která se v roce 2013 konala v ulicích Českých Budějovic již po šesté.


» zpět
 
sledujte nás na sociálních sítích » Facebook Youtube Twitter Instagram