Diskuze

Název Vláken Počet příspěvků Poslední příspěvek
Organizace festivalu 0 12 12.6.2017 08:59:43
Music fest 0 6 12.6.2017 08:54:03
Program festivalu 0 40 28.3.2017 22:55:03

Program festivalu

Ida - Martin - 11.3.2014 18:36 - Odpovědět
Pochopil jsem správně, že film Ida na Febiofestu vůbec nebude?
Re: - Pavel Sladký, Febiofest - 16.3.2014 16:00 - Odpovědět
Dobrý den, ano, je to bohužel tak. Film jsme si už před časem zajistili od mezinárodního majitele práv. V mezičase do hry ale vstoupila distribuční společnost, která zakoupila práva pro ČR a nepřeje si film na Febiofestu uvést, protože s ním má jiné plány. Ale v druhé polovině roku by měl být snímek v ČR uveden v kinech.
Komentáře - Heraldika - 22.3.2014 08:09 - Odpovědět
Dobrý den, letos se nedají vkládat komantáře k jednotlivým filmům?
Re: - Pavel Sladký, Febiofest - 22.3.2014 10:13 - Odpovědět
Dobrý den,
ano, držíme se loňského modelu a diskusi vedeme jen centrálně zde v této sekci.
Bylo nás málo - Oknos - 22.3.2014 13:27 - Odpovědět
Loni jste sliboval že zkusíte najít cestu, jak to napřesrok zase zprovoznit. Je vidět že některé diskuze z roku 2012 koncem roku 2013 někdo zahltil spoustou textů v angličtině. Je škoda že to nešlo technicky ošetřit. A co když se to stane i tady ?
Re - Pavel Sladký, Febiofest - 22.3.2014 14:03 - Odpovědět
Ne zahlcení texty (ke kterému došlo až zpětně po aktuálním ročníku, nebyl problém. Problém byl, že kromě nicku Oknos a Heraldika do diskusí nikdo setrvaleji nepřispíval a v udržování většího množství poloprázdných diskusí nevidíme příliš smysl. A platí, že jsme řekli, že znovu bychom zprovoznili diskusi, pokud by chyběla většími počtu lidí. Což se nestalo.
Ona - Oknos [oknos@tiscali.cz] - 22.3.2014 13:02 - Odpovědět
Důležité je brát si účtenky pro pozdější reklamaci a hlavně - zálohovat. Jen je škoda že se obnovovací disk nedá vytvořit i pro skutečný vztah.
Re - Pavel Sladký, Febiofest - 22.3.2014 14:01 - Odpovědět
Tak úplně nerozumím tomu, co jste chtěl říct a souvislost s festivalem...
Re: - Pavel Sladký, Febiofest - 22.3.2014 16:14 - Odpovědět
Nebo je to komentář k filmu Ona (Her)?
Vidíte kam to vede - Oknos - 24.3.2014 01:46 - Odpovědět
Kdyby to bylo u filmu tak by Vás to nespletlo.
Komenty - Heraldika - 22.3.2014 23:08 - Odpovědět
Ano je to pravda, přispěvovatelů stále ubývá, co si pamatuji. Tedy já zde rezignuji a nadále funguji pouze na csfd :-). Jinak zatím se mi letos daří vybírat skvělé filmy, díky za ně!
dotaz - Mujiga - 24.3.2014 12:18 - Odpovědět
Heraldiko, mozem sa spytat, ake filmy ste uz videli? Ze by som sa inspirovala :)
Tipy - Heraldika - 25.3.2014 14:49 - Odpovědět
Viděla jsem Život je úžasný, 8-Ball, Volný pád, Přežijí jen milenci, Knězovy děti, A dost! a dnes se chystám na film Detektiv Down. Zatím všechny tituly super, krátké komentáře pod mým nickem na csfd.cz.
dik - Mujigae - 25.3.2014 17:03 - Odpovědět
Dik moc za odpoved. Spolocne mame Volny pad a Knezovi deti, oba filmy tiez chvalim, kazdy z ineho sudka, ale kazdy dost dobry. A kto sa chce fakt dobre zasmiat, nech si tie Knezovi deti urcite pozrie tiez!
Cupcakes / Bannanot - trailer - Petr - 23.3.2014 09:15 - Odpovědět
Trailer byl stažen kvůli autorským právům. To mi fakt hlava nebere, proč někomu vadí upoutávka na film. Jednou přijde doba, kdy se kvůli autorským právům ani nevy....
Tady je kdyžtak alternativní odkaz - https://www.youtube.com/watch?v=2tJne6oCGuw.
Kertu - Oknos [oknos@tiscali.cz] - 24.3.2014 02:19 - Odpovědět
Ve filmech se dají najít různé smysly života. Vykonané dílo, zábava, altruismus a třeba i orgasmus (neznám Nymfomanku ale určitě to tam je). A nejvíc filmů vidí smysl života v dítěti. Vy co jste viděli Kertu určitě víte proč ještě teď mám v dlaních otisky nehtů.
Egyptská princezna - Oknos [oknos@tiscali.cz] - 24.3.2014 02:35 - Odpovědět
Režisér po filmu přišel na diskuzi a začal na nás mluvit česky. Jestli si dobře vzpomínám tak říkal že před patnácti lety u nás studoval. Ale pak raději přešel do angličtiny. Je prý velký liberál a mezirasové a mezikulturní a mezisexuální vztahy ho nijak nepohoršují, hlavně když je v nich láska.
ještě něco - Oknos - 24.3.2014 13:45 - Odpovědět
Ve Finsku se prý podobný příběh skutečně stal a režiséra volně inspiroval. Ale ve skutečnosti prý dopadnul tragičtěji a tak ho režisér zcela pozměnil aby se v něm ti lidé nemohli poznat (což podle mně znamená že alespoň dva přežili). A říkal že do toho dal i kus ze sebe - také byl ve Finsku nově přestěhovalý a také rozvážel noviny - tak jako hlavní postava. Samozřejmě není správné když matka dítěti ukradne otce ale stejně si myslím že kdyby to točila žena tak by to bylo téměř stejné - jenom by na konci ta matka telefon na otce policistovi nepředávala.
skoda komentarov - Mujigae - 24.3.2014 12:12 - Odpovědět
Dobry den,

chcem podporit Martina, ktoremu chyba moznost vkladat komentare rovno k filmom, tiez mi to chyba, obavam sa, ze v centralnej diskusii sa uz k jednotlivym snimkov vyjadri este menej ludi, nez by tak ucinilo, keby slo vlozit komentar priamo…
Knezovy deti - Mujigae - 24.3.2014 12:14 - Odpovědět
Toto bol zatial najsamlepsi fim, co som na letosnim Febiu videla, dlho som sa v kine tolko nezasmiala! Perfekne!
Noe - vstupenka k dispozici - Tom [sau@centrum.cz] - 24.3.2014 18:19 - Odpovědět
Ahoj, žena onemocněla a tak mám k dispozici na zítra od 22:00 hodin vstupenku na film Noe. Zrejme ji nestihnu vrátit 30 minut před začátkem na pokladní, tak zkousim zde. Tom
Brožura - Elena [lenok020981@gmail.com] - 25.3.2014 01:03 - Odpovědět
Zdravím, možná někdo má zbytečnou prográmovou brožuru?.. Bohužel, na infostánku již došly:( Ráda bych si koupila. Předem velice děkuji.
Soudružka Kimová bude létat - Oknos [oknos@tiscali.cz] - 25.3.2014 02:17 - Odpovědět
Jedině na Febiofestu můžete vidět film před kterým má být přečteno prohlášení tvůrců, asi aby ho divák správně pochopil. A hned mě napadá námět na další film. Nedávno u nás vyšla kniha o životě na odtučňovacím táboře v Severní Koreji. Postavy matky, bratra, malé školačky nebo táborníka se širokými zády - ty by z toho udělaly zaručený doják.
Re: - Pavel Sladký, Febiofest - 25.3.2014 15:44 - Odpovědět
Když si to producent výslovně vyžádá (na základě toho, že je nespokojen s naší anotací v katalogu), přečteme to. I když je to trochu groteska. :) A film Ulricha Seidla Ráj: Naděje z "diet campu" jste vloni viděl?
No to je dobré - Oknos - 26.3.2014 10:48 - Odpovědět
Vy jste mě odhadnul. Z těch tří Seidlových filmů je tenhle jediný který z loňska znám. Pamatuji si jak režisér po filmu při diskuzi slušně vynadal jednomu divákovi který se ho ptal proč si pořád vybírá nehezké herce. Říkal mu že je povrchní a že je mu ho líto a ten divák (mladý muž) se do toho tak zamotal že ho lidi prosili ať už si sedne. Ale v Severní Koreji je to jinak. Tu knihu málokdo četl tak to sem raději napíšu. Matku s bratrem popravili, malou hezkou školačku umlátil učitel a táborníka spálil elektrický plot. Mrtvých je tam samozřejmě mnohem víc ale tihle mi utkvěli v paměti a zemřeli rukou režimu. Asijská mentalita je divná, oni prý přemýšlí ve stylu vnitřní kruh - vnější kruh. Tábor má desítky kilometrů do šířky i do délky a hlad a zrůdná moc v něm zničily základní lidské chování.
Noe - Mainy - 25.3.2014 11:56 - Odpovědět
Dobrý den, chci se zeptat, zda film Noe je na Febiofestu promítaný opravdu s českym dabingem jak je uvedeno v rezervačním systému.
Re - Pavel Sladký, Febiofest - 25.3.2014 15:48 - Odpovědět
Ne, film promítneme v originálním znění s č. titulky, v rezervačním systému Cinestaru se u popisku vyskytla chyba. Omlouváme se.
Děvče ze sirkárny - Oknos [oknos@tiscali.cz] - 27.3.2014 14:24 - Odpovědět
Kati v diskuzi po filmu říkala že když jí Aki dal přečíst základ scénáře tak viděla že to je Andersenovo Děvčátko se sirkami. Scénář psali za pochodu a třeba ten dopis co Iris píše si vymyslela Kati Outinen sama a režisérovi se líbil a tak ho použil. Točili to v osmdesátémosmém - osmdesátémdevátém a pak režisér váhal jestli je to dobré a udělal soukromou projekci pro dvě hlavní herečky a skladatele hudby a jeho sekretářku a jejího psa a na nich režisér vyzkoušel že to bude dobré. Režisér měl potíž s délkou filmu - byl příliš krátký i když zpomalil titulky co to šlo. A tak dotočili scénu ze skleníku a s nevinným mužem v baru a ještě některé scény s bratrem. Outinenová po filmu říkala že když potřebovali natáčet v tramvaji tak si prostě celý štáb vlezl do nějaké tramvaje co přijela, cestujícím řekli že točí film a to stačilo. Irisinu červenou knihovnu posháněli různě po antikvariátech a štáb si jí o přestávkách pročítal. On si Aki všimnul Outinenové ve filmu Živote, tady jsem! což byl její první film natáčený v osmnácti letech a tak vznikla jejich spolupráce. Aki jí často říkal že on ani neví co to je hraní a Outinenová mu zase říkala - vidíš, teď jsem hrála - a on odpovídal - aha, tak to je ono. Kati je sympatická a milá, před sálem se nějakému zájemci podepisovala.
Komentáře k filmům - Helisa [he.ha@seznam.cz] - 27.3.2014 20:36 - Odpovědět
Ahoj, též bych přivítala možnost napsat své pocity po filmu, to se píše nejlépe hned po příchodu domů, kdy je člověk ještě plný zážitků a bylo by fajn podělit se o ně a zase naopak si přečíst komentáře jiných diváků. Ne vždy je mi vše jasné a takto bych z pohledu jiných pochopila víc :-)
Letos jsme neviděli tolik filmů, jako v předešlých letech(povinnosti), ale jsem spokojená. Krásný byl Dosáhnout na měsíc, nádherný, jako malovaný obraz i přes náročné téma lži Georgova matka. Severské jsou trochu ponuré a herecky zvláštní, forma je až teatrální, ale místy prosakuje černý humor, třeba včerejší Muž bez minulosti. Na zítra se těším na Ranhojiče. Pár filmů snad bude i v distribuci jiných kin po festivalu, tak se nám snad podaří ještě nějaký uvidět. Filmu Ida lituji, měli jsme ho vybraný, dva filmy od režiséra jsme viděli a byly moc pěkné.
Galavečer - Lucie - 27.3.2014 21:05 - Odpovědět
Dobrý den,
můžu se zeptat, v kolik zítra začíná galavečer k ukončení festivalu? Děkuji
Re: - Pavel Sladký, Febiofest - 28.3.2014 09:51 - Odpovědět
Dobrý den, slavnostní zakončení je od 19 hodin.
ceny - ibeh - 29.3.2014 13:40 - Odpovědět
Viděla jsem oceněné filmy 1.Domov a 2. Život je snadný, když zavřete oči. Oba jsou skvělé a pevně doufám, že je uvidíme alespoň v menších kinech. Vřele doporučuji!
Oprava - Heraldika - 29.3.2014 19:47 - Odpovědět
Druhé místo získal polský snímek Život je úžasný, film, který zmiňujete se jen podobně jmenuje. Polský film vřele doporučuji, je báječný.
Re: - Pavel Sladký, Febiofest - 30.3.2014 14:27 - Odpovědět
Klidně do kin doporučíme i třetího v pořadí, Rock the Casbah! :-)
Úžasná rybička - Oknos - 31.3.2014 09:50 - Odpovědět
Pamatuji si jak Martha v Úžasné rybičce říká (nebo píše) "už nevím s kým jsem tě měla ale musel to být někdo krásný, zůstaň s námi". Z Domova "jenom kafe". Moc soutěžních filmů neznám, ještě Egyptskou princeznu a Stroj se svým "odstraňte tekutinu z ovládacího panelu". Škoda že Úžasná rybička nebyla mezi nimi. Asi by nebyla tak divácky úspěšná.
také omluva - Oknos - 4.4.2014 22:37 - Odpovědět
On je Úžasná rybička mexický film. Tak nemohl do soutěže Nová Evropa. Teď to vidím. Škoda.
omluva - ibeh - 2.4.2014 16:06 - Odpovědět
Máte pravdu, spletla jsem se.
díky - Mark - 3.4.2014 13:08 - Odpovědět
Díky za krásný ročník!
Titulky - Espero - 27.8.2014 13:29 - Odpovědět
Neviete kde by som našiel titulky k filmu Vivir es facil con los ojos cerrados? Na nete nie sú dostupné žiadne anglické , české ani slovenské.
zyban vergoeding cz - Dennisnot [e.loishar.dgrave@gmail.com] - 28.3.2017 22:55 - Odpovědět
metronidazol creme clownseczeem
amoxicilline eg
amoxicilline clavulaanzuur diarree
propranolol examen oral
propranolol angst
koortslip zovirax zwanger
metronidazole gel


Vložit nový příspěvek